Narzędzia akumulatorowe z technologią CXT w prywatnym warsztacie

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 9-16 minut
Narzędzia akumulatorowe z technologią CXT w prywatnym warsztacie

Zarówno elektronarzędzia, jak i narzędzia ręczne prędzej czy później trzeba wymienić na nowe. Warto wówczas zainwestować w takie, które będą lepsze niż poprzednie. A lepsze będą wówczas, gdy podczas ich tworzenia sięgnięto po innowacyjne rozwiązania technologiczne i ergonomiczne.

aktualizacja: 2019-09-17 13:20:40

Prym wśród nowoczesnych, niezawodnych i ergonomicznych elektronarzędzi i narzędzi ręcznych wiedzie bez wątpienia znana nie od dziś marka Makita. Aby praca z ich użyciem była jeszcze łatwiejsza, bezpieczniejsza i bardziej komfortowa, technicy firmy Makita wciąż opracowują nowe technologie. Jedną z nich jest technologia CXT, dedykowana elektronarzędziom.

Technologia CXT - co to właściwie jest?

CXT, czyli z angielskiego Compact eXtreme Technology to wyjątkowa linia narzędzi, zasilanych akumulatorem Li-Ion 12V max (w pełni kompatybilne z linią 10.8V). Technologia CXT to nowo zaprojektowana platforma akumulatora, kompaktowe rozmiary, wyjątkowa ergonomia, wytrzymałość i trwałość. Seria narzędzi akumulatorowych CXT to duża moc oraz wysoki poziom wytrzymałości konstrukcyjnej, zapewniającą stabilną pracę w niskich temperaturach.

Dlaczego warto sięgnąć po narzędzia wzbogacone o CXT?

Zalety systemu CXT 12V max to przede wszystkim szybkie ładowanie akumulatora i jego wyższa pojemność. To także wysoko ceniona przez użytkowników możliwość pracy w niskich temperaturach. Akumulatory z CXT posiadają też system ochrony zapobiegający przeładowaniu lub rozładowaniu, charakteryzuje je mały rozmiar i lekkość. Akumulatory o pojemnościach 2.0Ah i 4.0Ah mają także wskaźnik naładowania akumulatora.

Narzędzia z technologią CXT

System narzędzi i technologia MAKITA CXT jest aktualnie stale rozwijana, w jego skład wchodzą coraz to nowe elektronarzędzia. Aktualnie system CXT obejmuje kilkadziesiąt nowych modeli narzędzi, można tam znaleźć wiertarko-wkrętarki, wiertarko wkrętarki udarowe, klucze udarowe, wyrzynarki, zszywacze, młotowiertarki, radioodbiorniki budowlane, narzędzia wielofunkcyjne MultiTool, odkurzacz oraz nożyce do trawy. Poniżej krótko prezentujemy niektóre z nich.

Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe DF332 i DF333

Te 2-biegowe, ultra lekkie wiertarko-wkrętarki przeznaczone są do prac w trudno dostępnych miejscach. Taką pracę umożliwia zredukowana do minimum długość całkowita narzędzia, uzyskana między innymi dzięki zastosowaniu BLDC - bezszczotkowego silnika prądu stałego (DF332). Narzędzia są oczywiście wyposażone w akumulatory w technologii CXT, a zwiększona moc silnika zapewnia większą wydajność pracy oraz maksymalny moment obrotowy. Technologia XPT sprawia, że te urządzenia mają podwyższoną odporność na pył i wilgoć. Płynna regulacja prędkości obrotowej spustem włącznika, dioda LED oświetlająca obszar roboczy z funkcją opóźnionego wygaszania oraz 20-stopniowa regulacja momentu obrotowego gwarantują niezwykle komfortową i ergonomiczną pracę.

Wiertarko-wkrętarka DF332
Wiertarko-wkrętarka DF332
Wiertarko-wkrętarka DF333
Wiertarko-wkrętarka DF333

Akumulatorowa wiertarka kątowa DA332

Nowoczesna wiertarka kątowa DA332 zasilana akumulatorem 12V max to idealne narzędzie do pracy w prywatnym warsztacie. Jej niewielkie rozmiary i ergonomicznie zaprojektowany uchwyt pokryty antypoślizgową gumą sprawiają, że doskonale pracuje się tą wiertarką w trudno dostępnych miejscach. Technologia CXT umożliwia pracę nawet w niskich temperaturach. Wiertarkę tę wyróżnia nadzwyczaj mała wysokość przekładni - tylko 63 mm od wierzchołka uchwytu do górnej krawędzi przekładni.

Uchwyt wiertarski na kluczyk, regulacja prędkości obrotowej oraz wygodna do operowania dźwignia zmiany kierunku obrotów ułatwiają i przyspieszają pracę tym narzędziem. Duża dźwignia włącznika i dioda LED oświetlająca obszar roboczy z funkcją opóźnionego wygaszania to nieocenione ułatwienie dla operatora urządzenia.

Akumulatorowa wiertarka kątowa DA332
Akumulatorowa wiertarka kątowa DA332

Akumulatorowa młotowiertarki HR140 i HR166

Niezwykle lekkie i kompaktowe młotowiertarki akumulatorowe HR140 i HR166 zasilane akumulatorem z technologią CXT gwarantują wysoką wydajność wiercenia (szczególnie w modelu HR166, gdzie zastosowano silnik bezszczotkowy) w każdych warunkach i temperaturze. Młotowiertarki mają 2 tryby pracy: wiercenie i wiercenie z udarem. Uchwyt narzędziowy SDS-PLUS oraz obudowa wyposażona w amortyzację drgań to ergonomia pracy na najwyższym poziomie. Dioda LED oświetlająca obszar roboczy z funkcją opóźnionego wygaszania to już wygoda dla każdego operatora.

Akumulatorowa młotowiertarka HR140
Akumulatorowa młotowiertarka HR140
Akumulatorowa młotowiertarka HR166
Akumulatorowa młotowiertarka HR166

Akumulatorowa piła posuwowa JR103

Lekka i kompaktowa piła posuwowa JR103 dedykowana jest do cięcia drewna, tworzyw sztucznych i miękkiej stali. 2 dźwignie włącznika, obie z płynną regulacją obrotów to gwarancja wygodnej pracy, a technologia CXT to dodatkowo możliwość pracy w niskich temperaturach na wytrzymałym i szybko ładującym się akumulatorze o zwiększonej pojemności. Beznarzędziowa wymiana brzeszczotu zapewnia łatwość obsługi nawet początkującym użytkownikom. Wyrzynarki akumulatorowe JV102 i JV103

Wyposażone w bezszczotkowy silnik prądu stałego (BLDC) urządzenia JV102 i JV103 to nowoczesne i trwałe urządzenia. Funkcja SOFT NO LOAD z możliwością jej wyłączenia w zależności od preferencji użytkownika sprawia, że włączenie maszyny na biegu jałowym bez obciążenia powoduje obniżenie obrotów oraz wibracji. W ten sposób operator może skutecznie i precyzyjnie przyłożyć brzeszczot w żądane miejsce rozpoczęcia pracy. W momencie dociśnięcia narzędzia do materiału układ elektroniczny przywraca pełną moc znamionową urządzenia. 3-stopniowa regulacja podcinania oraz opcja cięcia prostego dają duże możliwości wykorzystania urządzenia.

Regulacja częstotliwości skoków za pomocą pokrętła, funkcja blokady wyłącznika i funkcja łagodnego rozruchu zapewniają bezpieczną i sprawną pracę. Beznarzędziowa wymiana brzeszczotu oraz system wydmuchu wiórów z linii cięcia składają się na dodatkową ergonomię pracy operatora. Płyta podstawy wykonana jest z odlewanego pod ciśnieniem aluminium i można ją odchylać w obie strony o 45°. Oczywiście oba urządzenia są wyposażone w akumulatory z technologią CXT.

Akumulatorowa piła posuwowa JR103
Akumulatorowa piła posuwowa JR103

Akumulatorowe narzędzie wielofunkcyjne TM30D

Słowo "wielofunkcyjne" w przypadku tego urządzenia wyposażonego w technologię CXT nie jest absolutnie przesadzone! To bezprzewodowe narzędzie wielofunkcyjne jest przeznaczone do piłowania i cięcia drewna, tworzywa sztucznego, gipsu, metali nieżelaznych oraz elementów mocujących (np. niehartowanych gwoździ czy zszywek). Może być także używane do cięcia miękkich płytek ściennych, jak również do szlifowania na sucho oraz skrobania niewielkich powierzchni.

Idealnie sprawdzi się również w trudno dostępnych zakamarkach oraz przy cieciu w pobliżu krawędzi. Możliwość elektronicznego doboru prędkości oscylacyjnej przy pomocy przełącznika nastawczego pozwala na wysoką wydajność pracy, a łagodny rozruch oraz utrzymanie stałej prędkości oscylacyjnej umożliwiają precyzyjne przyłożenie narzędzia do obrabianego materiału. Dodatkową zaletą narzędzia wielofunkcyjnego TM30D jest możliwość podłączenia zewnętrznego urządzenia odsysającego w celu zmniejszenia pyłu powstającego w trakcie szlifowania.

Akumulatorowe narzędzie wielofunkcyjne TM30D
Akumulatorowe narzędzie wielofunkcyjne TM30D

Latarki akumulatorowe ML103 i ML105

Lekkie i poręczne latarki Makita to coś więcej niż tylko źródło światła! Lekka i poręczna latarka akumulatorowa ML103, zasilana akumulatorem Li-Ion 12 V max z technologią CXT daje jasne światło pojedynczej diody LED o mocy 1,5 W. To nawet 28 godzin świecenia na jednym naładowaniu akumulatora! Latarka posiada także otwór pozwalający na zawieszenie jej na pasku oraz wyposażona została w zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem.

Latarkę ML105 natomiast charakteryzuje wyjątkowo ergonomiczny kształt. Kompaktowa głowica z aluminium przestawiana jest aż w 12 pozycjach (od -60° do 110°), a wielościankowy reflektor kontroluje kierunek i rozpiętość emitowanego światła. Aluminiowa obudowa głowicy i technologia CXT dodatkowo zwiększają wytrzymałość tej niewielkiej latarki. Jej atutem jest także brak konieczności wymiany żarówek oraz bardzo długi czas świecenia - minimum 50 000 h (dzięki zastosowaniu diody LED). Praktyczny uchwyt do mocowania na pasku zapewnia wygodę użycia latarki w każdej pozycji.

Latarka akumulatorowa ML103
Latarka akumulatorowa ML103
Latarka akumulatorowa ML105
Latarka akumulatorowa ML105

Akumulatorowy odbiornik radiowy MR052

A co gdyby tak praca mogła być jeszcze przyjemniejsza? Z niewielkim radiem MR052, które może pracować nawet w ujemnych temperaturach, to możliwe! Malutki, kompaktowy, a ma wszystko to, co odbiornik radiowy posiadać powinien: automatyczne i manualne wyszukiwanie stacji radiowych, cyfrowe sterowanie głośnością oraz możliwość zapamiętania 5 stacji radiowych. Zasilany jest nową serią akumulatorów 12V max i wyposażony we wskaźnik niskiego poziomu naładowania akumulatora. To idealne urządzenie do prywatnego warsztatu.

Akumulatorowy odbiornik radiowy MR052
Akumulatorowy odbiornik radiowy MR052

Narzędzia ręczne Makita

Znana z wysokiej jakości elektronarzędzi marka Makita rozszerzyła swoją ofertę o ergonomiczne, bezpieczne i wytrzymałe narzędzia ręczne. Różnego rodzaju wkrętaki, klucze imbusowe, nastawne, klucze do rur, klucze płaskie, oczkowe i wysokiej jakości zestawy kluczy nasadkowych z grzechotkami - wszystko to oferuje marka Makita.

W ofercie marki są też taśmy miernicze (na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowa taśma 7,5m wyposażona w uprząż mocowaną na pasku - niezastąpione rozwiązanie do prac na wysokościach), noże składane z wymiennymi ostrzami oraz zaciski szybkomocujące. A wszystko to niezawodne, trwałe, pomysłowo wykonane i ergonomiczne - tak jak cały asortyment Makity!

Narzędzia ręczne Makita
Narzędzia ręczne Makita

Przydatne linki:

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Agregat malarski - jak używać i konserwować?
Agregat malarski - jak używać i konserwować?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny