Nowa seria domów pod klucz Family firmy Danwood

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2014-07-15 08:02:07
Nowa seria domów pod klucz Family firmy Danwood

Nowa seria domów o nazwie Family firmy Danwood została tak przemyślana, aby każdy mógł znaleźć dom dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb. W programie Family znajdują się domy o powierzchni od około 80 do 150 m2 - parterowe, z poddaszem użytkowym lub dwukondygnacyjne.

Każdy z domów z serii Family ma możliwość wyboru kilku wersji układów pomieszczeń, zmiany koloru elewacji domu, dodatków architektonicznych, a także aranżacji i kolorystyki łazienek.

Ekologia jest ważna

Domy Danwood Family, bez względu na wybrany sposób ogrzewania, są domami energooszczędnymi, zużywają od 40 do 70 kWh/m2 na rok. Dzieje się tak dzięki dbałości o zewnętrzną warstwę domu oraz przemyślanej pod względem oszczędzania energii konstrukcji samego budynku.

Konstrukcja domu wykonana jest z drewna klejonego KVH, suszonego komorowo, a wewnątrz stosowana jest płyta gipsowo-włóknowa, dzięki której dom jest bezpieczny i ekologiczny.

Płyty Fermacell zapewniają wysoką jakość, ochronę przeciwpożarową oraz izolację cieplną, mają także wysoką izolacyjność akustyczną, są bezpieczne dla zdrowia i neutralne ekologicznie. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła zapewnia ciągły dopływ świeżego powietrza - nieprzyjemne zapachy i dwutlenek węgla są skutecznie usuwane z domu, a kurz i pyłki z zewnątrz nie przedostają się do środka, co wpływa na komfort życia w domu.

Standardowo domy Family wyposażono w energooszczędne pięciokomorowe okna PCV z trzyszybowym pakietem o doskonałych parametrach akustycznych sprawiających, iż wnętrze domu pozostaje ciche, nawet przy hałaśliwym otoczeniu.

Podstawą energooszczędności domów Family jest 100-procentowa szczelność budynku, uzyskano ją między innymi dzięki ciągłości paroizolacji. Specjalne wiatroszczelne systemowe puszki elektryczne oraz manszety z EPDM-u w miejscach przejść przewodów elektrycznych zapobiegają utracie ciepła.

W domach firmy Danwood stosowane są najnowsze rozwiązania z dziedziny techniki grzewczej takie jak pompy ciepła, systemy solarne, które dopełniają całości razem z przegrodami zewnętrznymi oraz 100-procentową szczelnością domu i wentylacją mechaniczną.

Zastosowanie rekuperatora, który wchodzi w skład instalacji wentylacyjnej pozwala odzyskać od 60% do 80% ciepła zawartego w usuwanym powietrzu.

Projekt wnętrza w domu z serii Family firmy Danwood

Czas i cena mają znaczenie

Istotną zaletą domów prefabrykowanych jest krótki czas budowy. Po około 8-12 tygodniach od rozpoczęcia budowy, rodzina może wprowadzić się do własnego domu wykończonego "pod klucz".

Domy marki Danwood można bez problemu stawiać zimą, ponieważ sucha technologia produkcji nie wymaga użycia wody na placu budowy i jeśli tylko fundament zostanie zalany przed mrozami, pozostałe prace można wykonać nawet w mroźne dni. Nie bez znaczenia jest również cena domu z serii Family, która w zależności od metrażu kształtuje się od 238 200 do 356 200 złotych brutto. Dodatkowo domy mają 30-letnią gwarancję na konstrukcję.

Firma powiązana:
Danwood

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny