Brama wjazdowa niestandardowej długości

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2017-07-14 08:00:34
Brama wjazdowa niestandardowej długości

Czekałam miesiąc na zrealizowanie zamówienia, ponieważ skrzydło ma niestandardową długość. Na dodatek na działce zabrakło miejsca na typową przeciwwagę... - mówi Renata, czytelniczka Budujemy Dom.

Przez 14 lat właścicielka używała bramy szynowej na rolce, bez napędu

Parametry działki: wymiary 25 x 50 m; grunt piaszczysty.

Parametry ogrodzenia: stopy fundamentowe tylko pod słupkami, gł. 50 cm. Słupki i przęsła – prefabrykowane panele betonowe. Furtka metalowa, szer. 1 m, z zamkiem. Brama przesuwna, samonośna, z napędem, typ Top, producent Plast-Met z Trzebnicy, szer. 5 m. Elementy poziome 25 x 25 mm, pionowe zakończone grotem 15 x 15 mm.

 

Decyzja: wybrałam panelowe ogrodzenie z betonu, bo potrzebowałam trwałego i taniego ogrodzenia, zatrzymującego wiatry i dającego intymność działce na otwartym terenie. Nie mogłam lepiej wybrać. Jest kompletnie bezobsługo­we! Jedyne, co do tej pory zmieniłam w ogrodzeniu, to brama i furtka.

 

Do jesieni 2012 r. używałam ręcznej metalowej bramy. Przesuwała się w szynie na rolce. W zimie męczyła mnie konieczność usuwania z szyny śniegu i lodu. W lecie musiałam wymiatać piasek, nanoszony z gruntowej drogi. Czysta szyna ułatwiała mi ręczną ob­sługę bramy, dlatego nie zaniedbywałam jej sprzątania.

 

Brama i furtka „trzymały się” dobrze, mimo upływu 14 lat, jednak przy okazji utwardzania podjazdu do garażu – postanowiłam je zmienić na wygodniejsze. Tym razem kupiłam bramę samonośną z elektrycznym napędem i pilotem o zasięgu 50 m. I to jest to!

Jesienią 2012 r. po utwardzeniu podjazdu kostką betonową, zamontowała przesuwną bramę samonośną z elektronicznym sterowaniem Napęd znajduje się w słupku bramy

Brama wjazdowa niestandardowej długości- rady i przestrogi:

  • Mam już bramę garażową od Wiśniowskiego i zamierzałam kupić bramę wjazdową od tego producenta, bo ma sprawdzoną renomę. Na posesji wykonawcy podjazdu i w domu pokazowym w Jankach koło Warszawy zobaczyłam jednak wyroby firmy Plast-Met. Urzekła mnie ich wysoka jakość. Na metalu nie było widać spa­wów, miały gładką powłokę, ciekawe kolory. Kupiłam więc w komplecie: bra­mę, furtkę, napęd.

     

    Ponieważ zamonto­wała je firma współpracująca z produ­centem, otrzymałam 2 lata gwarancji na automatykę oraz 10 lat na powłokę antykorozyjną. Metalowe elementy o profilu zamkniętym zabezpie­czono powłoką typu Duplex (ZN i RAL), czyli ogniowo cynkowaną oraz pomalowaną farbą proszkową. Wybrałam kolor modern braun.

     

  • Czekałam miesiąc na zrealizowanie zamówienia, ponieważ skrzydło ma niestandardową długość. Na dodatek na działce zabrakło miejsca na typową przeciwwagę. Producent musiał zmienić jej konstrukcję – moja jest krótsza, ale cięższa niż typowa. Furtkę i bra­mę dopasował też do istniejących już słupków.

     

  • Krótko po zamontowaniu bramy automatyka wymagała wyregulowania. Brama miała zaprogramowany za długi dystans i odbijała, zamiast zatrzy­mać się po zamknięciu wjazdu. Monter szybko temu zaradził. Podczas zimy skrzydło niekiedy zatrzymało się na środku. Po nasmarowaniu rolki na wysięgniku problemy ustały. Tylko raz, podczas wyłączenia prądu, musiałam przejść na tryb ręczny. Operacja jest prosta, bo mam łatwy dostęp do napędu. 

Brama wjazdowa niestandardowej długości - koszty:

  • Komplet wjazdowy 10 000 zł (stary 1500 zł). 
  • Ogrodzenie z betonu – 6000 zł.
Elementy bramy przesuwnej: słupek z sygnalizatorem LED-owym, przeciwwaga Sygnalizator LED-owy działa podczas pracy skrzydła bramy

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!